Anadolu üniversitesi Açıköğretim, iktisat, işletme fakülteleri Ders transferi ve muafiyet duyurusu (2014-2015)

Anadolu üniversitesi

Açıköğretim, iktisat, işletme fakülteleri

Ders transferi ve muafiyet duyurusu

(2014-2015 güz dönemi)

 

2014-2015 Öğretim Yılı Güz Döneminden itibaren her dönemde yapılmak üzere, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I – II, Türk Dili I – II, Yabancı Dil I – II, Temel Bilgi Teknolojileri I – II derslerine yapılacak ders transferi ve muafiyetile ilgili açıklamalar aşağıdadır:

 

  1. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerindendaha önceyukarıda adı geçen veya bunlara eşdeğer ders/dersleri almış ve başarmış öğrencinin kayıtlı olduğu/kayıt yaptıracağı programdaki muafiyet işlemleri ilgili Fakülte tarafından yapılır. Bu durumdaki öğrencinin herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur.
  2. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri dışındaki bir yükseköğretim programındandaha önce yukarıda adı geçen ders/dersleri almış ve başarmış öğrencinin, muafiyet içinaşağıdaki işlemleri yapması gerekir.

 

a)      Yükseköğretim programlarından;

-      mezunolanlarMezuniyet Belgesini(geçici mezuniyet belgesi, diploma vb. onaylı fotokopisi),

-      kayıtlı/kaydı silinmiş olanlar ise Muafiyet Talep Formu’nun çıktısını alarakilgili Fakülte/Yüksekokuldanonaylattığı formuya da yukarıdaki ders/dersleri alıp başarılı olduğunu gösteren resmi bir yazıyı AÖF bürosuna teslim etmelidir.

-      lisans programından kaydını sildirip önlisans diploması alan öğrenciler Muafiyet Talep Formu’nun çıktısını alarak ilgili Fakülte/Yüksekokuldanonaylattığı formu ya da yukarıdaki ders/dersleri alıp başarılı olduğunu gösteren resmi bir yazıyı AÖF bürosuna teslim etmelidir.

-      Not durum belgeleri (transkript) çok farklı formatlarda olduğundan ve inceleme süresini uzatarak muafiyet işlemlerinin zamanında bitirilememesine neden olacağından kabul edilmeyecektir.

b)      Yukarıdaki belgeleri;

-        Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerine ilk kez kayıtyaptıracak öğrencikayıt esnasında,

-      Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde kayıtlı öğrenci ise 20-29 Ağustos 2014 tarihleri arasında AÖF bürosunateslim etmelidir.

c)       Bu tarihlerden sonra yapılan başvurulara muafiyet işlemi takip eden dönemde uygulanacaktır.

d)      Muafiyet işlemleri her dönem başında ilgili Fakülte tarafından belirlenen tarihler arasında gerçekleştirilir.

    III.            Muafiyet talebinde bulunan öğrenci, ders transferi ve muafiyet esaslarını kabul etmiş sayılır.

 

İLETİŞİM

E-Posta: aofbilgi@anadolu.edu.tr adresine ulas¸tırdıgˆınız e-postalarınızın zamanında cevaplandırılabilmesi için T.C. kimlik numaranızı, ad ve soyadınızı mutlaka yazmalısınız. T.C. kimlik numarası, ad ve soyad olmayan e-postalar cevaplandırılmaz.

Telefon: Öğrenci hizmetleri ile ilgili sorularınız için 444 10 26 numaralı telefondan Açıkögiretim Çağrı Merkezi'ni arayabilirsiniz.

 

İLGİLİLERE DUYURULUR.