AÖF Kayıt yenileme işlemi bu gün sona eriyor

AÖF kayıt yenileme işlemi 26 Eylül tarihinde sona eriyor. İktisat ve işletme fakültelerinden ders alan AÖF öğrenciler, 26 Eylül 2014’e kadar ders seçimlerini yapabilecek.Açıköğretim Fakültesi kayıt yenileme işlemi 26 Eylül tarihinde sona eriyor. İktisat ve işletme fakültelerinden ders alan AÖF öğrenciler, 15 Eylül 2014’ten 26 Eylül 2014’e kadar ders seçimlerini yapabilecekler.

AÖF Kayıt yenileme işlemlerinden önce, öğrencilerin harç paralarını bankaya yatırmalarıgerekmektedir. 26 Eylül, yani kayıtın son gününü geçirenler için de mazeret kayıt dönemi gerçekleştirilecek o da 25-26 Eylül tarihleri arasında yapılacaktır.

AÖF Ders Kaydı Nasıl yapılır?

Açıköğretim Fakültesi ders kayıtlarında, öğrencilerin kayıt işlemlerini başarılı bir şekilde yapabilmesi için 30 krediyi geçmemesi gerekiyor. Alttan ders alan öğrenciler için ise toplam kredi 45’i geçmemelidir.

AÖF Kayıtları nereden yapılır?

Açıköğretim Fakültesi’ne kayıt yaptıracak olan öğrenciler http://kayit.anadolu.edu.tr adresine girerek, rahatlıkla işlemlerini halledebilirler.AÖF harçları nasıl ve nereye yatırılır? AÖF harçlarını yatırmayan öğrenciler, ders kaydı veya yeni kayıt hakkını elde edemezler. AÖF harçlarıVakıfbank'a yapılıyor. TC Kimlik nurmaları ile bankaya giden öğrenciler, ATM’lerden veya gişeden kayıt harçlarını kolaylıkla yatırabilirler.

AÖF harç ücretleri Açıköğretim Fakültesi harç ücretleri 205 lira olarak belirlendi.Anadolu Üniversitesi Aöf 2014 – 2015 kayıt yenileme tarihleri; Anadolu Üniversitesi açıköğretim bölümlerine kayıtlı olan öğrenciler için 2014-2015 eğitim yılı kayıt yenileme tarihleri duyurusu yapıldı.

Üniversitenin resmi internet sitesinde yapılan duyuruya göre mevcut kayıtlı öğrenciler için; Güz Dönemi kayıt yenileme işlemleri 15 Eylül Pazartesi başlayıp 26 Eylül Cuma günü sona erecektir. Bahar dönemi kayıt yenileme işlemleri 23 Şubat 2015 Cumartesi günü başlayacak olup, 6 Mart 2015 pazar günü sona erecektir. Kayıt Yenileme İşlemleri 2 Etapta Yapılacaktır…