Uzaktan Eğitim Sosyal Bilimlerde Araştırma Yöntemleri

Uzaktan Eğitim Sosyal Bilimlerde Araştırma YöntemleriUzaktan Eğitim Alanında sahip olduğunuz tecrübe ile sizlere Uzaktan Eğitim Sosyal Bilimlerde Araştırma Yöntemleri, alanında uzman uzaktan eğitim hocalarımızla sunuyoruz.

 • Deneyimli Eğitmenler
 • Canlı Dersler
 • Video Eğitimler
 • Dökümanlar
 • Online Testler
 
   
 

Biz Sizi Arayalım

Uzaktan eğitim hakkında sormak istediğiniz sorular, kayıt ile alakalı merak ettikleriniz ve diğer tüm sorularınız için bilgilerinizi bırakın biz sizi arayalım

 • Telefon: 0850 333 00 07
 • Telefon: 0530 304 98 98

      Paralel Uzaktan Eğitim Sosyal Bilimlerde Araştırma Yöntemleri dersinizi Paralel Uzaktan Eğitim Panelli Üzerinden çalışarak sizde uzaktan eğitim farkını Paralel Uzaktan Eğitim ile yaşayın.Paralel Uzaktan Eğitim sizlere kaliteli eğitim fırsatlarından yararlanmanız için Modern teknolojinin en üst seviyesini kullanarak uzaktan eğitim ile sınıfı evinize kadar getirmektedir . Uzaktan Eğitim Farkının en belirgin özelliklerinden biriside uzman kadromuz tarafından derlenen doküman ve içerikler ve yine alanında uzman kadrosudur. Paralel Uzaktan Eğitim kaliteli bir eğitim anlayışı ile birlikte öğrencilerimizin bu daldan mezun olmaları için alternatif çözümler üretmektedir. Anında soru-cevap gibi interaktif arayüzü aracılığı ile sizlerden gelen soruları anında cevaplanmaktadır. Açık Öğretim Sosyal Bilimlerde Araştırma Yöntemleri dersinizden kalmak gibi korkular artık bunun gerisinde kalmaktadır.

İnsanlar karşılaştıkları sorunları değişik yaklaşımlar kullanarak çözerler. Bazıları yerleşik geleneklere uyar, bazıları kendilerinden daha bilgili olan kişilere danışır, bazıları kişisel deneyimlerine güvenir, bazıları da sezgilerine göre hareket eder. Elbette her yöntemin kendine göre üstün ve zayıf yönleri vardır. Ancak insanlığın bugüne değin ürettiği en güvenilir sorun çözme yaklaşımı "bilim" olmuştur. Bilimin bu kadar saygın olmasının temel nedeni bilimsel yöntemin doğasıdır. Bilimsel yöntem, belki tümüyle değil ama olabildiğince kişilerin yanlılıklarından arınmış bir anlayışa dayanmaktadır. En azından bilim insanlarının bu yönde ciddi bir duyarlılığı ve çabası vardır. Bu kapsamda olmak üzere, bilimin nesnel, saydam ve olgusal oluşu en önemli yönünü oluşturmaktadır. Hatta bu özellikleri nedeniyle bilim, evrensel düzeyde kabul gören ve yararlanılan bir gerçeği arama etkinliği olduğu kadar sistemli bilgiler bütünü olarak da görülmektedir.
 
Bu Eğitim, özellikle sosyal bilimlerde yararlanılabilecek araştırma yöntemlerini sistematik bir yapı içinde incelemektedir.
 

Üniteler

 1. Bilimsel Yönteme Giriş
 2. Araştırma Sorununun Belirlenmesi
 3. Alanyazın Taraması
 4. Araştırma Modelleri
 5. Evren ve Örneklem
 6. Verilerin Toplanması
 7. Veri Çözümleme Teknikleri
 8. Bilimsel Araştırmalarda Etik

 uzaktan eğitimonline dersevde ders

EĞİTMEN

Benzer Uzaktan Eğitim Dersleri