Çocuk Gelişimi Kursu

Çocuk Gelişimi KursuUzaktan Eğitim Alanında sahip olduğunuz tecrübe ile sizlere Çocuk Gelişimi Kursu, alanında uzman uzaktan eğitim hocalarımızla sunuyoruz.

  • Deneyimli Eğitmenler
  • Canlı Dersler
  • Video Eğitimler
  • Dökümanlar
  • Online Testler
 
   
 

Biz Sizi Arayalım

Uzaktan eğitim hakkında sormak istediğiniz sorular, kayıt ile alakalı merak ettikleriniz ve diğer tüm sorularınız için bilgilerinizi bırakın biz sizi arayalım

  • Telefon: 0850 333 00 07
  • Telefon: 0530 304 98 98

Akademi Uzaktan eğitim sistemlerimizden biri de Çocuk Gelişim kursu uzaktan eğitim sistemidir. Kursiyerlerimiz bu eğitim sayesinde ev konforunda ister bilgisayarlarından isterlerse de mobil iletişim araçlarından (Cep telefonu, tablet vb.) faydalanabilirler.

Akademi Uzaktan eğitim Çocuk Bakımı - Gelişimi ve Eğitimi Elemanı Yetiştirme Kurs programının amacı, 3-6 yaş aralığındaki çocuğun bakımını yapabilen, çocuğun beslenmesini sağlıklı bir şekilde yürüten, çocuğun gelişim aşamalarını - özellikleri ve hastalıklarının takibini yapabilen, tuvalet alışkanlığı kazandırabilen, cinsel gelişim eğitimini verebilen, oyun ve müzikle çocuğun gelişimini destekleyen, çocuğun yaşadığı ortamı güvenli hale getirebilen ve çocuk bakımı ile doğru iletişim kurabilen bebek bakıcısı ve eğiticisi yetiştirmektir.

Mesleğin gerektirdiği yeterlikleri kazanan bireyler, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanı altında çocuk bakım elemanı sertifika programından mezun olan öğrenciler, kazandıkları yeterlikler doğrultusunda eğitim sektöründe; öğretmen, öğretmen yardımcısının gözetimi ve denetiminde Erken Çocukluk Eğitim Kurumlarında, çalışabilirler. Günümüzde mesleklerin değişim ile karşı karşıya olması ve daha karmaşık bir yapıda bulunmaya başlaması nedeniyle, mesleki yeterliklerin de geniş tabanlı bilgilere, becerilere ve tavırlara dayalı olmasını ve programların buna göre geliştirilmesini zorunlu hâle getirmektedir. Uluslararası düzeyde meslek elemanlarından beklenen yeterlikler çeşitli araştırmalar ve yerli/yabancı uzman görüşlerine dayanılarak tespit edilmiş, elde edilen sonuçlar program çalışmalarına aktarılmıştır. Çocuk Gelişimi kursu alanı öğretim programları, gelişmelere bağlı olarak esnek ve sürekli güncellenmeye uygun bir yapıda tasarlanmıştır. Bireyler kazandıkları güncel mesleki yeterlikler doğrultusunda istihdam edilebileceklerdir.

Çocuk gelişimi eğitimi, Zihinsel engellilere yardımcı eğitmenlik kursu, Hasta ve Yaşlı bakıcılık bakıcılık kursu gibi birçok kurs için uzaktan eğitim sistemimiz bulunmaktadır. 

 


çocuk Gelişimi Kursu sertifikalı eğitim kurs anne çocuk eğitimi

EĞİTMEN

Benzer Uzaktan Eğitim Dersleri

Bilgisayar İşletmenlik
Bilgisayar İşletmenlik

Online ders - Bilgisayar İşletmenlik

Uzaktan Eğitim Sekreterlik Kursu
Uzaktan Eğitim Sekreterlik Kursu

Online ders - Uzaktan Eğitim Sekreterlik Kursu

.Hasta Kabul İşlemleri  .
.Hasta Kabul İşlemleri .

Online ders - .Hasta Kabul İşlemleri .