Şeniz PEKTAŞ

Şeniz PEKTAŞ

Şeniz Pektaş Kimdir?

1965 yılında bankacı anne ve babanın kızı olarak İstanbul’da dünyaya geldim. Lise öğrenimimi Ataköy Lisesi’nde tamamladıktan sonra, Boğaziçi Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi’nden 1989 yılında mezun oldum. İş dünyasına girince işletme eğitimi almanın önemini fark edip 2000 yılında, Marmara Üniversitesi’nde İşletme İhtisas eğitimimi tamamladım. Doğal olarak yıllar içerisinde, pazarlama, satış, kalite yönetimi ve özellikle de stratejik iletişim konularında çok değerli hocalardan ve kurumlardan yurtiçinde ve yurtdışında eğitimler aldım.

Üniversiteden mezun olduktan sonra Belçika’nın Antwerpen şehrinde Pelsland Deri ve Kürk zincir mağazalarında pazarlama asistanı olarak çalışma hayatıma başladım. Sonrasında Sandoz İlaç firmasında başlayan kariyer yolculuğum, Şirketin yıllar içerisinde yaptığı birleşmeler, satın almalar ve ayrılmalar sonucunda değişen isimleriyle devam etti. Sandoz ve Ciba Geigy firmalarının birleşmesiyle oluşan Novartis ve son olarak da Novartis’in tarım bölümünü ayırması sonucu oluşan Syngenta Tarım şirketinden 25 yıl sonra emekli olarak ayrıldım.

Bu zaman zarfında Türkiye’de Kurumsal ve Pazarlama İletişim Müdürlüğü, Kalite Güvencesi Müdürlüğü, Kalite Güvencesi Uluslararası Denetçisi, Afrika ve Ortadoğu’da Pazarlama Hizmetleri Müdürlüğü gibi farklı görevleri üstlendim. Son olarak şirketteki yapısal değişimden sonra Kampanya (Pazarlama) Müdürlüğü görevimden emekli olarak ayrıldım.

Yıllar içerisinde “eğitimcinin eğitimi” eğitimlerini aldığım bir çok eğitimi de şirket içinde çalışma arkadaşlarıma verme imkanım oldu ve bu süreçte eğitim vermekten, bilgi ve tecrübelerimi paylaşmaktan ne kadar keyif aldığımı fark ettim. İşte tam da bu sebepten yeni kariyerimi bu konuda yapmaya karar verdim. .

Çok şanslı olduğumu düşünüyorum, 11 yıldır Antalya gibi güzel bir şehirde yaşıyorum. 12 yaşında bir oğlum var. Oğlumla vakit geçirmek, kedimiz Miyu, yoga, fotoğraf çekmek, farklı ülkelere seyahat etmek, farklı kültürleri tanımak ve anlamak ve doğa yürüyüşleri benim rahatlama alanlarım. Buradan kendimi sizlere kısaca tanıttım ve sizlerle tanışmayı dört gözle bekliyorum.

Sevgi ve saygılarımı sunuyorum.


Eğitmen Makale Başlıkları

Yorumlar

Yorum Yazın

Yorum yazabilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayınız